Bekir Aksoy Röportajı

Bana kimse 'elinde silahla karizmatiksin' demesin!

Ünlü oyuncu Bekir Aksoy, dizi sektöründe kaliteden çok reytinge endeksli hareket edildiği için sorun yaşandığını söylüyor.

'Doktorlar' dizisinin cerrahlarından, oyuncu Bekir Aksoy, ekranlardaki dizi furyası hakkında yorumlar yaptı. Utanacağı işler yapmak istemediğini belirten Aksoy, "Sokağa çıktığımda kimseye 'mafya babası rolünde çok iyidin' 'elinde silahla çok karizmatiktin' dedirtmek istemiyorum" dedi.

Ekranlardaki dizi fırtınasının bir sektör yarattığını, tıpkı bir şirket gibi, iş yapan, para kazandıran dizilerin ekranlarda kaldığını, diğerlerinin elendiğini anlatan Aksoy; "Televizyonda kaliteden çok reyting'e endeksli hareket edildiği için sorun yaşanmaktadır" dedi.

Bununla birlikte, gerçek başarıyı, kalitesinden ödün vermeden yayınlanan dizilerin elde ettiğini belirten Aksoy şöyle konuştu:
"Kalitesi de düşünülerek yapılan işlerin, hem zamanla halk tarafından sahiplenildiği hem de yıllarca varlığını sürdürdüğünü görüyoruz. Mesela 'İkinci bahar' ve ' Süper Baba' böyle dizilerdi. İlk başlarda düşük reytinglerle ilerleyen ama zamanla sahiplenilen ve bir sonraki bölümü iple çekilir hale gelen dizilerdi. Bugün tekrarı yayınlansa yine izlenecek çalışmalar bunlar. Diğerleri ise, kalitesiz işlerse çöp olup gidecektir."

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !